Výroba, výskum a vývoj

Výroba, výskum a vývoj

Naše ocele sú výsledkom spojenia výrobného know-how a neustáleho vývoja metalurgických procesov a materiálov. Materiály sú vyrábané v našej materskej oceliarni v rakúskom Kapfenbergu.

Prvý krok ku kvalite

BÖHLER urobil prevratné zmeny vo výrobe ocelí a stále platí, že metalurgia je našou doménou. Vysoké požiadavky na materiály vyžadujú neustály vývoj a najmodernejšie zariadenia.

Tavenie a pretavovanie vo vákuu (VIM, VAR) ako aj pokrokové elektrotroskové pretavovanie pod tlakom sú hlavnými výrobnými procesmi výroby špeciálnych materiálov BÖHLER pre získanie najvyššej metalurgickej čistoty. Výsledkom sú naše rýchlorezné ocele, nástrojové ocele a špeciálne materiály – vyše 200 značiek, spĺňajúce najvyššie požiadavky.

Materiály pre toto tisícročie

Neustále zvyšujúce sa požiadavky na nástroje vyžadujú nové a vysokofunkčné materiály. Odpoveďou sú vysokovýkonne materiály vyrábané práškovou metalurgiou, ktoré majú homogénnu karbidickú štruktúru a vyznačujú sa vynikajúcimi úžitkovými vlastnosťami.

Naše ocele.

Aj tu metalurgická odbornosť tvorí základ pre riešenie problémov a dáva našim zákazníkom rozhodujúce konkurenčné výhody. Pre naplnenie dlhodobých potrieb našich zákazníkov na životnosť nástrojov sme zhotovili najmodernejšie výrobné zariadenie pre práškovú metalurgiu na svete.

Vo vrcholnej forme vo všetkých smeroch

Valcovanie

BÖHLER vyrába tyčovú oceľ kruhového a plochého profilu ako aj drôt v najvyššej presnosti a kvalite na najmodernejších valcovacích strojoch. Reprodukovateľnosť procesu výroby, vysoká flexibilita a maximálna blízkosť k našim zákazníkom nám garantuje vedúcu pozíciu vo svete.

Kovanie

Voľným kovaním na 5200 t lise, alebo kovaním na pozdĺžnom kovacom stroji vieme vyhovieť najvyšším nárokom zákazníkov.

Upozornenie: Rozmery závisia od materiálu!

 

Tyčová oceľ valcovaná:

kruhová 12,5 – 150 mm
štvorhranná 15 – 150 mm
plochá šírka 15 – 60 mm hrúbka 5 – 41 mm
šírka 60 – 200 mm hrúbka 5 – 86 mm
šírka 100 – 300 mm hrúbka 15 – 80 mm

Drôt:

valcovaný kruhový 5,0 – 13,5 mm
ťahaný kruhový 1,0 – 12,0 mm
presne tvarovaný kruhový 1 – 28 mm
plochý 0,5 – 40 mm2

Tyčová oceľ kovaná:

kruhová, štvorhranná 90 – 1200 mm
plochá šírka 100 – 1600 mm hrúbka 50 – 1000 mm
Pomer šírka/hrubka max. 10:1

Tyčová oceľ predopracovaná:

IBO ECOMAX 12,5 – 315 mm

Lesklá oceľ:

BRIGHT STEEL brúsená a leštená
ECOBLANK lúpaná a leštená
ECOFINISH pásovo brúsená
Povrchové prevedenia tyčí: čierne (tryskané), morené, opracované (sústružené, lúpané, leštené  h12 –  h9, brúsené – leštené)

Finálna úprava polotovarov podľa špecifikácie zákazníka

Vďaka technologickým možnostiam vieme zabezpečiť konečnú úpravu polotovarov podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. U valcovaných tyčových polotovaroch je možnosť nastavenia tepelného spracovania, obrábania, konečnej úpravy aj kontroly. Rovnako týkajúc sa spracovania povrchu splníme každé želanie v žiadaných toleranciách: povrch lúpaný, leštený, pásovo brúsený, sústružený, frézovaný či rezaný.

Príklady ponúkaných prevedení:

IBO ECOMAX  – tyčová oceľ lúpaná
ECOBLANK – lesklá oceľ lúpaná a leštená
ECOFINISH  – lesklá oceľ pásovo brúsená
BLANKSTAHL – lesklá oceľ brúsená a leštená

Please use a browser that is not outdated.

You are using an outdated web browser.

Errors may occur when using the website.